Pyré opekačka v letnom pavilóne SNG

Datum: 20 júl 2013
Miesto: v letnom pavilóne SNG
Čas: 12.00 – 21.30

Projekt Pyré – o veciach, ktoré sú na našich stoloch aj okolo nich – sa chce predstaviť a pozýva na kultúrnu opekačku spojenú s potravinovo-gastronomickou výmenou.

Máte doma navyše domáce zaváraniny, suroviny, potraviny? Chcete si vyskúšať nové recepty alebo sa zbaviť domácej nadprodukcie, vymeniť koreniny, bylinky alebo priamo recepty, či skúsenosti? Prijdte na nasu piknikovú výmennú opekačku.

Pripravte a doneste si svoje obľúbené piknikové alebo opekačkové jedlo. Buďte pripravení podeliť sa o svoj originálny recept, ktorý pripravíte. Zoberte so sebou deti, deky, petang, bedminton a pár mincí na drinky. Namieste vás budú čakať rozpálené grily a ponuka príloh a dipov k vaším jedlám. Možno aj niečo sladké 🙂

Opekačka sa uskutoční v Letnom pavilóne SNG, zelenom oddychovom mieste v centre mesta, kde si kedykoľvek môžte prísť grilovať, čítať si, ovoniavať bylinky, hrať ping pong, alebo sa len tak pohojdať.

Priebeh opekačky sa zaznamená fotograficky pre nulté číslo magazínu Pyré, v ktorom radi zverejníme aj pár z vašich najzaujímavejšách receptov.

Počas opekačky uskutočníme aj potravinovú výmenu.
Pripravte sa na ňu takto:

1. Doneste svoju domáce špajzové zaprášené zásoby (džemy, sirupy, pickles, marmelády, pretlaky, omáčky) alebo aktuálnu nadprodukciu záhradky vašej babičky, či iné chutné alebo bizarné, ale jedlé veci, ktorých nadmerné zásoby sa vám míňajú pomalšie než ste čakali.

2. Počas opekačky hľadajte produkty, ktoré prebúdzajú vaše chuťové bunky a nachádzajú sa u ostatných opekajúcich.

3. Zvážte, čo by ste im za ne radi zo svojich zásob ponúkli.

4. Smelo oslovte majiteľa so svojou ponukou.

5. Dohodnite si výmenu alebo hľadajte iného nádejného nadobúdateľa vašich zásob.

+