COFFEE FIESTA 2016

COFFEE FIESTA 2016
3 dni plné kávy, ktoré nesklamú širokú verejnosť, ale ani odborníkov v kávovom mori (prostredí). 2 espresso bary, 2 brew bary, slovenské ale aj zahraničné pražiarne kávy, niekoľko zaujímavých prednášok a workshopov. Okrem tohto všetkého vás čakajú aj oficiálne súťaže, a to Latte Art Liga a Junior Coffee Masters, súťaž organizovaná SCAE Slovakia.  Túto kávovú fiestu zažijete 21. a 22. mája v Záhrade- Centre nezávislej kultúry, 20. mája sa priblížime spolu so známymi osobnosťami kávou k lepšiemu svetu. Vo vybraných prevádzkach cechu hostinských na Námestí SNP v Banskej Bystrici budú od 16:00 do 17:00 obsluhovať známe osobnosti a výťažok z predaja kávy bude venovaný Svetielku nádeje v Banskej Bystrici. Pre viac informácií kliknite na www.coffeefiesta.sk, alebo na náš facebook Coffee Fiesta.

CF-2016-A3-Flyer-orig

COFFEE FIESTA- 20.5. 2016
(Coffee Fiesta deťom, Kávou k lepšiemu svetu, Svetielko nádeje, Coffee Fiesta pre deti)
Už 20. mája môžete kúpou kávy pomôcť deťom z Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. Spolu s vami budú pomáhať aj známe osobnosti a to napríklad, Anastasia Kuzminová, bystrický hokejisti, missky roka 2015 a 2016 a mnohí iní. Príďte na kávu od 16:00 do 17:00 do vybraných prevádzok  Cechu hostinských v Banskej Bystrici, v ktorých vyzbierané peniaze z predaja kávy budú venované Svetielku nádeje v Banskej Bystrici.  Toto podujatie je súčasťou Coffee Fiesty 2016, ktorá bude pokračovať 21. a 22. mája v Záhrade- centre nezávislej kultúry. Pre viac informácií kliknite na www.coffeefiesta.sk, alebo na náš facebook Coffee Fiesta.

COFFEE TALKY A SÚŤAŽE PRE VÁS
Už 21. a 22. mája sa uskutoční v Banskej Bystrici Coffee Fiesta 2016! Nezabudnuteľné prednášky a workshopy, pripravili sme si pre vás Coffee Talky s najlepšími z najlepších. Vystúpi napríklad Martin Hudák, barista a dvojnásobný vicemajster sveta v Coffee in Good Spirits, slovenské špičky v obore- Martin Karabiňoš, Lukáš Soľanič a mnohí iní.
Okrem Coffee Talkov, kde sa napríklad dozviete aj o káve z Afriky sú tento rok pre baristov pripravené aj dve zaujímavé súťaže. Prvou je obľúbená Latte Art Liga, kde vždy panuje uvoľnená a dobrá atmosféra, rivalita medzi baristami je primeraná a vy budete mať možnosť 22.5. sledovať ako kresliť do kávy a niečomu sa možno aj priučíte. Druhou súťažou je Junior Coffee Masters, túto súťaž oficiálne organizuje SCAE Slovakia v spolupráci s Coffee Fiestou. Tu už pôjde do tuhého a 21.5. sa rozhodne, ktorý zo súťažiacich získa titul najlepšieho juniorského baristu.
Možno sa bojíte, že to bude príliš odborné, ale určite nie! Dozviete sa niečo o životoch baristov, o tom ako sa vyrába kvalitná káva, ako si dobre pripraviť alternatívu a tiež budete mať možnosť ochutnať kávy od popredných nielen slovenských pražiarov, či zjesť niečo malé pod zub. K tomu všetkému pridá na dobrej nálade aj hudba v podobe francúzskeho chansonu, o ktorú sa postará bystrická kapela Pas De Pitié. Veríme, že sme vás presvedčili o tom, že 21. a 22. mája sa oplatí zavítať do Záhrady- Centra nezávislej kultúry v Banskej Bystrici.
Budeme sa na vás tešiť! Pre viac informácií kliknite na www.coffeefiesta.sk, alebo na náš facebook Coffee Fiesta.

2 3

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

8 thoughts on “COFFEE FIESTA 2016

Comments are closed.