Čokoholici pozor, v Nitre sa niečo chystá!

banner_780x170

Čokoláda je naše každodenné “must” ! Preto sa s vami nadšene delíme o informáciu, že v sobotu 17.mája sa v hlavnom čokoládovom meste na Slovensku, Nitre, bude konať  Čokofest.

Jednodňový trh čokolatierov z celého Slovenska (ale aj Francúzska a Belgicka) sa bude konať v sobotu, 17. mája na Kupeckej ulici v Nitre. Návštevníkov čaká od desiatej chutný program – vystavovať budú desiati výrobcovia poctivých čokolád od Košíc až po Bratislavu, okrem toho špeciálne ponuky prinesú aj kaviarne a čokoládovne v Nitre. Ochutnávanie doplní jazzová, swingová, bluesová či folková hudba a spáliť kalórie budete môcť v čokoládovom kvíze. Samozrejme, hrá sa o tie najlepšie čokoládové ceny.

Čokoláda je aj umenie

Čokoláda je surovina, ktorú spoznávame všetkým zmyslami, no najradšej máme, keď sa jemne topí na jazyku. Čokoláda je však viac než len sladkosť – môže byť súčasťou nápojov, kozmetiky, poslúžiť ako šperk či materiál pre umeleckú tvorbu. Na vlastné oči sa o tom presvedčia návštevníci Čokofestu – Henrieta Rojková bude priamo na mieste vytvárať čokoládové obrazy a Mira Podmanická prinesie svoje „chutné“ módne doplnky. A po celom dni si napokon oddýchnete v nočnom čokoládovom kine.

Keďže jeden deň čokoládového festivalu môže byť málo, organizátori Čokofestu sa rozhodli začať podujatiami už v pondelok 12. mája. Prednášky, workshopy výroby čokolády, ochutnávky zmrzliny a vína, cestovateľský večer o putovaní po kakaových plantážach v Kolumbii, či vernisáž čokoládových obrazov zoskupenia Bod G – na návštevu Nitry si stačí vybrať ktorýkoľvek deň v danom týždni. Navyše, súčasťou tohto programu sa môžete stať už dnes – stačí sa zapojiť do fotografickej súťaže na tému Čokoholik v akcii – najlepšie fotky budú vystavené 17. mája na Kupeckej ulici a odmenené, ako inak, čokoládovo.

Viac info o Čokofeste nájdete na www.cokofest.sk alebo na Facebooku .