Príručka bezpečnosti práce v kuchyni (Halloween edition)

Nechcete byť nešťastný, bezdetný, opustený alebo niečo ešte horšie? Aspoň teraz pred sviatkom opradeným mystikou vám určite pomôže, ak si budete dávať pozor na tieto zlé kuchynské sily. Že cesnak chráni pred upírmi vieme už dávno, ale sú tu aj ďalšie potravinové zbrane:

Vajcia a škrupiny

Vajcia symbolizujú plodnosť.  Aby roľníci zúrodnili svoje poli rozosievali po nich škrupiny rozbitých vajec. Tiež, ak po rozbití vajíčka nájdete dva žĺtky, znamená to, že niekto sa bude vydávať alebo mať dvojčatá. V niektorých prímorských oblastiach existuje legenda, že ak po zjedení vajíčka na mäkko škrupinu dostatočne nerozdrvíte, čarodejnica si z nej postaví čln, vypláva na more a spôsobí ničivé búrky.

Soľ

Rozsypaná soľ znamená smolu. Aby sme takémuto nešťastiu predišli, odporúča sa hodiť štipku soli za seba cez ľavé rameno na oslepenie diabla. In ya face, devil!!

Chlieb

Ak rozrežete bochník chleba a nájdete v ňom veľkú vzduchovú bublinu, znamená to, že niekto čoskoro zomrie. Veľká bublina v chlebe predstavuje hrob (!?), preto pred pečením chleba obozretní pekári značili na bochníky krížiky, aby sa v nich zlé sily neudomácnili.

Rezance

V Číne symbolizujú dlhé rezance dlhý život. Preto väčšina ázijcov nerada cestoviny reže alebo prekusuje, ale radšej ich slastne “vcuciavajú” a vychutnávajú si ich dĺžku tak, ako dĺžku svojho života.  Krátenie rezancov skracuje život, preto pozor.

Čaj

Animal - Animal acting human - Cat making tea

Čaj je vraj tiež výborný na veštenie a viaže sa k nemu veľa povier. Napríklad by ste nikdy nemali dávať do čaju mlieko skôr, než si ho osladíte, inak sa nikdy nevydáte ani neoženíte. Zároveň však nerozpustený cukor na dne šálky znamená, že niekto je do vás zamilovaný. Rozliaty čaj znamená, že môžete očakávať návštevu niekoho neznámeho. Nešťastie tiež prináša, ak vám čaj do pohára nalieva viac než jedna osoba.

Káva

Ak vidíte v káve bubliny, mali by ste ich lyžicou pochytať a zjesť, teda hlavne ak chcete nečakane prísť k väčšej sume peňazí.  Ale vlastne ak ich už všetky pochytáte, tak to zbohatnutie až také nečakané nebude.

Pomaranče

Ak chcete, aby sa do vás niekto zamiloval, rozhodne mu/jej musíte dať pomaranč. Vyskúšali sme a upozorňujeme: nemusí to fungovať úplne na každý pokus.

Ryža

Hádzať ryžu na novomanželský pár prináša zdravie, bohatstvo, šťastie a úspech. A robí to tiež radosť vtáčikom.

Strieborný príbor

Ak vám spadne na zem vidlička, očakávajte dámsku návštevu. Ak spadne nôž, zaklope vám na dvere muž. Lyžica znamená príchod dieťaťa. Takže pozor pri vyberaní riadu z umývačky!

Petržlen

Petržlen je prekvapivo bohatý na povery. Sadenie jeho semien pomôže žene otehotnieť. Ak sa zas rastline darí príliš dobre, niečo vraj nie je v poriadku s  manželom. Určite však petržlen neprinášajte nikomu na návštevu (ak ste to náhodou doteraz robili), pretože ako darček prináša smolu.

Pálivé papričky

Nikdy by ste nemali podať papričku priamo do ruky svojmu blízkemu, riskujete tým nezhody vo vašom vzťahu alebo priateľstve. Ak chcete vašim priateľom podarovať Jalapeno, položte im ju na stôl.

Nože

Pri podávaní noža platí to isté čo pri papričkách – rozdeľujú priateľstvá. To tiež znamená, že by ste nikdy nemali dávať nôž ako darček a ak je to už nevyhnutné, požiadajte obdarovaného o malú mincu, aby celá transakcia vyzerala pred temnými silami ako predaj.

Arašidy

Nejedzte arašidy pred akýmkoľvek súťažením alebo športom, neznámym spôsobom znižujú šancu na úspech.

Narodeninová torta

Tradícia podávania torty so sviečkami pochádza z antického Grécka. Na narodeniny bohyne Artemis sa piekli koláče v tvare plného mesiaca. Zlé sily boli od torty odháňané práve zapálenými sviečkami. Dnes si však v sladkej nevedomosti myslíme, že šťastie nám naopak prinesie ich rýchle sfúknutie.

Jablká

Počas osláv židovského nového roka si ľudia namáčajú jablká do medu v nádeji na sladký nadchádzajúci rok. Kedysi ľudia verili, že počet jadierok objavujúcich sa po rozkrojení jablka symbolizuje počet detí v rodine.

Cibuľa

Zapichnutá ihla v cibuli vyloženej na parapetnej doske údajne odháňa zlých duchov. To sa nám zdá aj celkom uveriteľné.

Hrozno

V Španielsku a Latinskej Amerike veria, že keď na Nový rok v kostole odbíja zvon polnoc, mal by človek zjesť pri každom údere zvona jednu bobuľu hrozna (čiže dokopy 12). Symbolizujú 12 nadchádzajúcich mesiacov. Podľa toho, či po ich zjedení prevláda sladká alebo kyslá chuť, vieme odhadnúť budúci rok. Vyskúšali sme to a zistili, že je to jedna z viac zábavných povier. Určite na ňu nezabudneme ani tento rok.

Banány

Banány sa v žiadnom prípade nesmú krájať, inak hrozí nešťastie, ktoré si radšej nechceme domýšľať. Ak už musíte, radšej ich nalámte na kúsky. Veľkým rizikom je tiež nosenie banánov na loď – buď nechytíte žiadnu rybu alebo sa rovno na mori stratíte.

Čínske paličky

Zapichnutie paličiek zvislo do misky s ryžou znamená v Číne a Japonsku smrť, keďže takto pripomínajú vonné tyčinky zapaľované v chrámoch na počesť zosnulým. Ak máte pri stole nepárny počet paličkových setov hrozí, že zmeškáte nejaký dopravný prostriedok.

Zdroj: http://www.huffingtonpost.com/bon-appetit/21-weird-food-superstitio_b_3950100.html?utm_hp_ref=%40food123#slide=2917404