V Banskej Bystrici budúci týždeň oslavujú kávu.

coffeefiesta image 1

Šálka kávy počas dňa, to je taký malý sviatok. Také to každodenné “urobme si pekne”, na ktoré sa nesporí  a nečaká vyše polroka, ako na rezerváciu v Noma.

Banskobystričania si takto budú robiť pekne s kávou celý budúci týždeň. V Cechu hostinských pôsobiacom v meste, ktorého symbolom bola pre nás donedávna hlavne nadčasová architektúra Dušana Kuzmu v podobe budovy Múzea SNP, sa rozhodli, že kávu treba sláviť, a poriadne. Do podujatia Coffee Fiesta v centre mesta sa od 22. do 25. apríla zapojí vyše 14 miestnych kaviarní, reštaurácií či iných podnikov, ktoré si pre návštevníkov pripravili degustácie, prednášky, workshopy, ukážky praženia kávy, hudobný či iný program.

coffeefiesta image 4

Celá akcia bude vrcholiť v sobotu 26. apríla v divadle Záhrada – centrum nezávislej kultúry od 10.00 hodiny. Na návštevníkov čaká vyše 50 káv zo slovenských a svetových priažiarní, ktoré bude možné ochutnať v rámci cuppingov tématicky rozdelených podľa krajín pôvodu kávy, prezentácia alternatívnych spôsobov prípravy kávy, či interaktívny workshop s Majom Galuškom (slovenský Majster barista 2008). Uskutočnia sa aj prvé majstrovstvá Slovenska v príprave kávy pomocou vacuum potu – Slovak syphon championship.

coffeefiesta image 3

A aby neostalo len pri pôžitkárstve, v piatok 25. apríla výťažok z predaja kávy v zúčastnených podnikoch v čase medzi 14. až 18. hodinou poputuje na charitatívne účely. Takže návšteva Bystrice sa budúci týždeň celkom určite oplatí!

Viac info hľadajte čoskoro na stránke festivalu.

coffee fiesta