Zmeňte si balkóny na záhradky s knihou Michaly Hrnčiarovej! (+súťaž)

Balkon ako zahradka_banner

Chcete si vyskúšať vypestovať si niečo na svojom balkóne alebo terase, ale neviete, ako začať? Váhate, ktoré rastliny sú na to vhodné alebo čo všetko k tomu budete potrebovať? Kniha Balkón ako záhradka od vydavateľstva CPRESS bude vaším sprievodcom, ako sa stať mestským pestovateľom – krok za krokom vám predstaví, aké bylinky alebo zeleninu si môžete takto sami vypestovať, aj keď ste napríklad úplný začiatočník, poradí vám s výberom vhodných nádob, ako jednotlivé rastliny kombinovať, ako si vypestovať vlastné sadenice alebo ako si poradiť s prípadnými škodcami. Predstaví vám tiež, čím môžete obohatiť svoju doterajšiu kuchyňu alebo kde hľadať ďalšiu inšpiráciu pre svoje pestovanie.

 Autorka knihy Michala Hrnčiarová (1986) sa venuje pestovaniu jedlých rastlín v nádobách, kde experimentuje s rôznymi druhmi zeleniny, ovocia, kvetov a byliniek. Pri pestovaní využíva princípy permakultúrneho pestovania a záhradného upcyklingu. Michala testuje možnosti čiastočnej potravinovej sebestačnosti na obmedzenom priestore mestských záhrad – na balkónoch a terasách. Vo svojom blogu http://www.foresterblog.sk/ okrem zdieľania svojich pestovateľských skúseností mapuje zelené iniciatívy, ktoré sa dejú v hlavnom meste a tiež v ďalších mestách, ktoré navštívi.

Knihu Balkón ako záhradka môžete vyhrať, ak nám do komentára pod týmto článkom napíšete, čo využiteľné v kuchyni si u seba doma, na balkóne, terase, či  oknách pestujete. Súťaž trvá do 6.júna.

Doplnenie: Losovať výhercu budeme náhodným výberom pomocou random.org